Ders İçerikleri Geliştirme Aracı

0
833

Uzaktan öğrenim sürecinde dersleri etkileşimli hale dönüştürmenin bazı yolları vardır. Bunlardan biri de beğenerek kullandığım, öğrencilerimin de keyifle uyguladığı “wordwall” etkinlikleridir. Peki neler yapabiliyoruz “wordwall” kullanarak?

  • Öncelikle basit ve hızlı içerik hazırlama özelliği ile öğretmenler için çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum.
  • Etkileşimli Oyunlar Hazırlanabilir: Eşleştirme, Rastgele Tekerlek, Test, Köstebek Vurmaca, Grup Sıralaması, Anagram, Kutu Açma, Kelime Arama, Balon Patlatma, Kare Bulmaca, Metin Düzeltme, Doğru-Yanlış, Labirent Kovalamaca gibi çeşitli oyun grupları ile istediğiniz konulardan içerik oluşturabilirsiniz. Bazı etkinliklerin pdf olarak yazdırılabilir olması da ayrı bir kolaylık.
  • Çoklu oyun modülleri ile öğrenciler aynı anda oyun içerisinde aktif olabilmekte,öğretmen ise oyunu takip edebilmektedir. Yarışma havasında keyifle geçen bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederim.
  • Hazırlanan İçerikler Ödev Olarak Verilebilir: Etkinlik oluşturulduktan sonra ister derse başlarken, ister ders anında, isterseniz de ödev olarak verebiliyorsunuz.
  • Etkinlikler web sitesi içine de gömülebilmektedir. Özellikle google classroom kullanıyorsanız bu site ile çok uyum içerisinde olduğunu göreceksiniz. Hazırladığınız içerikleri classrooma doğrudan ödev/etkinlik olarak gönderebiliyorsunuz.
  • Site içerisindeki Topluluk bölümünde öğretmenler yaptıkları içerikleri birbirleri ile paylaşabilmektedirler. İlham olması adına cihatzengin kullanıcı adı ile yaptığım etkinlikleri genele açık hale getirdim. Faydalı olması dileklerimle…

Peki Ücretli Mi?

Mail adresi ile kayıt olunduğunda 5 adet etkinliğe ücretsiz olarak erişilebiliyor. Online ortamda ders içeriklerinizi arşivlemek istiyorsanız, sınıf ortamında bu uygulamaları kullanırım diyorsanız aylık ödeme seçeneklerine göz atmakta fayda var.

Unutmayalım; öğrenimi keyifli hale getirmek adına yapılan tüm güzel çalışmalarınıza yenisini ekleyebilirsiniz. Dijital araçlar ise bu konuda cep kitabınız niteliğinde olacaktır.

WordWall Sitesine Erişim için Tıklayabilirsiniz

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here