TİM-INTEL Robot Yarışması

0
156

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda Intel işbirliği ile genç mucitler tarafından icat edilen robotlar yarışıyor. Siz de kendi tasarımınız olan robotunuzla yarışmaya başvurarak muhteşem ödül ve fırsatlara sahip olma şansı yakalayın!

Robotlarınızı sergilemek için 16 Ekim’e kadar, şu adresten başvuru yapmanız gerekiyor. Her yaştan insan, ister ekip halinde isterse bireysel başvuru yapabilir. Robotlar değerlendirilirken aranan özellikler ise; yenilik, çözüm üretme ve teknik kalite. Başvuru yaparken robotun işlevlerine yönelik fotoğraf ve videolar eklemeyi de unutmayın.

Konu ile ilgili inceleme yapabileceğiniz kaynaklar:

https://www.facebook.com/timintelrobotyarismasi?__mref=message_bubble 

www.makerhareketi.com

http://makeregitimhareketi.com

 

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki haberTwitter Güvenlik Merkezinde Türkçe Destek
Sonraki haberEtkili Öğrenme Ortamı Nasıl Oluşturabilirim?
1987 yılı soğuk bir kış günü Aralık ayında doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladı. Lisans eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde tamamlaması kendisi için büyük bir deneyim olmuştur. Üniversite yıllarındaki girişimci ve sosyal yapısı ile tanınmaktadır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Gezerek öğrenmenin önemini çok iyi bildiği için bu dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı projelerinde eğitmen ve koordinatör olarak görev aldı. 2011 yılında iş yaşamına Özel Tarhan Koleji’nde başlamış ve halen bu kurumda çalışmalarına devam etmektedir. Tarhan Koleji'nde Ortaokul Eğitim Koordinatörlüğü ve Fen Bilimleri Öğretmenliği yapmaktadır. Almış olduğu İlkyardım Eğitici Eğitimi sertifikası ile de "Klinik Eğitmen" olarak aktif çalışmalar yürütmektedir. Yaşamını renklendirme adına yaz ve kış sporlarıyla yakından ilgilenmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER