Google Dijital Atölye ile Beceri Geliştirmek

0
1440

Merhaba,

Çoğumuz uzaktan eğitim sürecinde internette çok daha fazla zaman geçiyor ve bunu verimli hale getirmeye çalışıyoruz. “Alışık olmadığımız bir süreç” diyerek başladığımız bu yolda mevcut alışkanlıklarımıza yenilerini ekleyerek kendimizi “güncelliyoruz.” 

Dijital ortamda eğitim temelli yaklaşımları takip ederek bir liste hazırlamıştım. İçerisinde eğitimler, kurslar, sertifikasyon programları mevcuttu. Bunlardan bir tanesi olan “”Google  Dijital Atölye” çalışmaları kapsamında “Dijital Pazarlamanın Temelleri” başlıklı bir eğitimi tamamlamıştım. Bununla ilgili bir dizi bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Google tarafından işletmenizin geliştirilmesi adına kaçırılmayacak bir eğitim. Toplam 26 modülden oluşan eğitim video içerikleri ile beraber 40 saat sürmektedir. Ticari manada şirketin büyüklüğüne bakılmaksızın her işletmenin özenle uygulaması gereken ipuçlarını google bizlere sunmaktadır.

Sıfırdan başlayan eğitimler işletmenin; internete taşınması, sosyal medyada görünürlüğünün artması, verimli içerik oluşturulması ve e-ticaret gibi önemli konularda ince detayları kavramanızı sağlamaktadır.

Sertifika içeren atölye çalışması her modülde konu tarama soruları ile ilerlemenizi sağlamaktadır. Modüller içerisindeki eğitici videoları izlemeden sadece soruları çözerek de ilerleyebilirsiniz ancak sertifika final sınavında biraz zorlanabilirsiniz. Bu alandaki hazırbulunuşluğunuza göre bu duruma karar vermenizde fayda var.

Tüm modüllerdeki soruları başarıyla tamamladıktan sonra 40 soruluk bir final sınavı karşınıza çıkacaktır. 32 doğru yaptığınıza “Vay, tebrikler” gibi bir sloganla karşılaşıp sertifikanızı pdf olarak indirebiliyorsunuz. Final sınavında geçerli puana ulaşamayınca tekrar tekrar girme şansınız olabiliyor. Bunun için önce google sizi yanlış yaptığınız sorularla ilgili tekrar izlemeniz gereken videolara yönlendiriyor. 9-10 saat sonra tekrar final sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz.

Final sınavı sorularının cevapları ile ilgili internette farklı ortamlarda video ve resimlere ulaşabilirsiniz. Bazı sorularda benzerlik olsa da google gibi deha bunu fırsata dönüştürmenizi istemiyor ve soru çeşitliliği ile her defasında sizi yanıltabiliyor 🙂 Önerim; final sınavı sonrası yönlendirilen ilgili videoları hızlıca izleyip tekrar sınava girmenizdir.

Online programa katılacak olan herkese şimdiden başarılar dilerim.

DİJİTAL PAZARLAMANIN TEMELLERİ KURS İÇİN TIKLAYINIZ

Google Dijital Atölye

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here